Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лугинської селищної ради
Міністерство освіти
і науки України

Історична довідка

Мережа закладів освіти системи дошкільної та загальної середньої освіти Лугинської ТГ включає: : 8 закладів дошкільної освіти, 5 ліцеїв, 3 гімназії, 5 початкових шкіл,  2 заклади позашкільної освіти.

На території селищної ради проживає 322 дітини дошкільного віку, з них 117 дітей п’ятирічного віку.

Для даної категорії дітей створено мережу з 13 закладів дошкільної освіти (з них 5 у складі НВК ). Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить 100% від загальної кількості дошкільнят (322), охоплення дітей  5 – річного віку -  100% (117).

Найбільш високі показники охоплення дошкільною освітою в селах Радогоща (90%), Остапи (85%), Путиловичі (82%), Червона Волока (79%) та селищі  Лугини (74%).

У 2022/2023 навчальному році на території Лугинської селищної ради функціонує 14 закладів загальної середньої освіти, в яких навчається 1457 здобувачів освіти. З них: 5– індивідуальна форма навчання, 13 – інклюзивна.

Для забезпечення права на отримання загальної середньої освіти має місце форма навчання екстернат – 8 здобувачів освіти.

У 8 закладах освіти ОТГ функціонує 12 груп продовженого дня, якими охоплено 352 учнів1-4 класів.

Всі діти шкільного віку, які проживають на території селищної ради та підлягають навчанню, здобувають загальну середню освіту.

Позашкільна освіта на території ОТГ представлена роботою Будинку дитячої творчості.

Будинок дитячої творчості працює як комплексний позашкільний навчальний заклад, який включає творчі об’єднання за інтересами: гуртки, групи за 4-ма основними напрямками: художньо - естетичний,  науково - технічний, гуманітарний, туристсько - краєзнавчий, що дає можливість розвивати молоді свої творчі здібності, реалізувати себе в улюбленій діяльності.

У Будинку дитячої творчості функціонує  22 гуртки (32 групи), загальна кількість вихованців - 314.

Працює Лугинська ДЮСШ, у якій культивуються такі види спорту як волейбол, баскетбол, футбол, теніс настільний, боротьба вільна, армспорт. У школі займається 186 вихованців. Відділення ДЮСШ працюють на базі 6  закладів загальної середньої освіти.