Відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лугинської селищної ради
Міністерство освіти
і науки України
 

РЕАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЄКТУ «АКТИВНІ ПАРКИ – ЛОКАЦІЇ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНИ» НА ТЕРИТОРІЇ ГРОМАДИ

Активні парки – це один з проєктів, що входить у загальнонаціональну програму  Президента України  «Здорова Україна»,  який  затверджений Указом Президента України від 17.12.2020 № 574/2020  та регулюється постановою  Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 №326 і наказом Міністерства молоді та спорту України від 06.04.2023 № 1900.

 

Основною метою соціального проєкту є популяризація та організація оздоровчої рухової активності усіх категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань і подолання їх наслідків, формування суспільства, об’єднаного ідеєю здорового та активного життя.

 

Цьогоріч уряд розподілив 54 млн. гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання окремих заходів з реалізації соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Відповідне розпорядження  30 березня 2023 року прийняв  Кабінет  Міністрів  України. 

 

На території Лугинської селищної ради впровадження в дію  проєкту проходило  у три  черги:

  • перша – підготовка  спортивних  споруд, фарбування;

  • друга – встановлення інформаційних стендів з QR-кодами біля кожного зі спортивних елементів;

  • третя – запуск майданчиків.

Біля кожного спортивного об'єкта стоїть відповідний інформаційний стенд з QR-кодом.

Людина зчитує код і може на кожному спортивному об’єкті виконувати по п’ять вправ відповідно до одного з трьох рівнів фізичної підготовки. Вправи для фізпідготовки відображаються у формі відеороликів.

Спортивний майданчик розташований за адресою: смт Лугини, вул. М.Грушевського, 16.

 

Для проведення заходів  працюватиме координатор (фахівець) – це Олександр Гордійчук, вчитель фізичної культури Лугинського ліцею.

Координатор повинен відповідати вимогам, які  передбачені чинним  законодавством, а саме: відповідний освітній рівень, наявність професійних компетентностей, дотримання професійної етики, популяризація здорового способу життя серед усіх категорій  громадян, індивідуально-психологічні якості  тощо.

Міністерством молоді та спорту України спільно з Всеукраїнським центром фізичного здоровʼя населення «Спорт для всіх» та за підтримки Проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ»  у квітні   проведено навчання координаторів соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України» з надання першої психологічної допомоги та перенаправлення для отримання професійної допомоги в кризових ситуаціях.

Відповідно до цивільно-правового договору  координатор  отримуватиме  кошти після надання послуг (по завершенню  місяця та згідно наданих актів-приймання  послуг).

На сьогодні координатор «Активних парків» отримав комплект: футболки, кепки та наплічники з логотипом «Спорт для всіх». 

 

Діяльність висвітлюватиметься на сайті відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Лугинської селищної ради та сторінці Facebook «Активні парки - локації здорової України Лугинська ТГ»

 

Тому, реалізація акта на території громади сприятиме залученню до оздоровчої рухової активності усіх категорій громадян, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань і подолання їх наслідків.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень